Horolezecká škola Adršpach

Horolezecká škola SKOLALEZENI.CZ vznikla v roce 2010 jako součást sportovní a vzdělávací agentury. V té době jsme se zabývali i dalšími sporty. Kromě horolezectví to byl kiting, horská kola, divoká voda, slackline a v zimě potom například mushing – psí spřežení.

Od počátku jsme se věnovali také firemním zákazníkům a sestavovali firemní akce na klíč. Úzce jsme spolupracovali z českou reprezentací a sportovní špičkou.

V roce 2014 jsme vybrali pouze to v čem jsme nejlepší a začali se věnovat na plno pouze horolezectví a sportům, které s horolezectvím a vertikálami souvisí. Horolezecká škola se tak oddělila od sportovní agentury a do současné doby je samostatná. Náplní prvních kurzů bylo skalní lezení, jištění a nácvik různých horolezeckých technik. Tyto kurzy stále úspěšně pořádáme každý rok. Naší působnost jsme postupně rozšířili do celé České republiky a také na různá místa Evropy.

Zejména to bylo Turecko a Španělsko. V zimní sezóně jsme otevřeli kurzy skialpinismu, ledovcové kurzy, kurzy lezení v ledu a lavinové kurzy. Důležitá pro nás byla vždy vysoká kvalita a využitelnost předaných informací. Toto je stále jeden ze základních principů, který dodržujeme.

V současnosti věnujeme velkou pozornost jak firemní tak i privátní klientele. V roce 2018 opět otevíráme zahraniční lezecké zájezdy a expedice do hor. Jedním z našich prvních lezeckých spotů je Sicílie.

Naší vizí a motivem do budoucna je stále dodávat nejvyšší kvalitu služeb a využívat zkušeností a know-how ke spokojenosti našich klientů.

Přečtěte si článek o tom, jak vznikla SKOLALEZENI.CZ